طرز تهیه رول های مرغ ترش و شیرین

برای کمک به سایت در صفحات اجتماعیتون به اشتراک بذارید…در اینستاگرام ما عضو شوید.

روش های رول های مرغ ترش و شیرین

مرغ خرد شده آغشته به سس شیرین و ترش خانگی، بسته بندی شده با فلفل، آناناس و برنج – اینها بهترین انتخاب هستند. همانطور که از اسم آن ها مشخص است، این غذا طعمی ملس دارد. با ما همراه باشید با طرز تهیه رول های مرغ ترش و شیرین

مواد لازم برای رول های مرغ :

 خمیر یوفکا به تعداد لازم
 برنج دانه بلند پخته شده ۲ فنجان
* آرد ذرت یا نشاسته ذرت  ۱ قاشق غذاخوری
 روغن  به مقدار لازم

* آرد ذرت یا نشاسته ذرت (مخلوط با ۲ قاشق غذاخوری آب سرد)

مواد لازم برای سس ترش و شیرین :

 سرکه سیب  ۱ فنجان یا ۲۵۰ میلی لیتر
 شکر قهوه ای ۱ فنجان
 آب آناناس  نصف فنجان یا ۱۲۵ میلی لیتر
 سس گوجه فرنگی نصف فنجان یا ۱۲۰ گرم
 سس سویای سبک (یا سس سویا همه منظوره، نه تیره) ۲ قاشق غذاخوری
 آرد ذرت یا نشاسته ذرت  ۲ قاشق غذاخوری
 نمک برای مزه  به مقدار لازم

مواد لازم برای مرغ ترش و شیرین :

 مرغ خرد شده پخته شده  ۲۰۰ گرم
 فلفل قرمز متوسط، ریز خرد شده  ۱ عدد
 فلفل سبز متوسط، ریز خرد شده ۱ عدد
هویج متوسط، ریز خرد شده  ۱ عدد
 کنسرو آناناس خرد شده ۳ حلقه
 پیازچه خلال شده  ۲ عدد
 سیر خرد شده  ۱ قاشق چایخوری
 زنجبیل چرخ کرده  ۱ قاشق چایخوری
روغن ۱ قاشق غذاخوری
فلفل سفید یا سیاه به مقدار لازم
نمک به مقدار لازم

طرز تهیه سس ترش و شیرین :

در یک قابلمه کوچک و روی حرارت متوسط، یک فنجان / ۲۵۰ میلی لیتر سرکه سیب، ۱ فنجان / ۲۴۰ گرم شکر قهوه ای روشن ، نصف فنجان / ۱۲۰ میلی لیتر آب آناناس، نصف فنجان / ۱۲۰ گرم سس گوجه فرنگی را اضافه کنید، هم بزنید و اجازه بدهید تا بجوشد و بگذارید تا دم بکشد.

در یک قابلمه کوچک، ۲ قاشق غذاخوری سس سویا را با ۲ قاشق غذاخوری آرد ذرت یا نشاسته ذرت مخلوط کنید تا کاملاً مخلوط شوند (اگر گلوله شد، یک چلپ چلوپ آب سرد اضافه کنید، باید کاملاً صاف باشد).

مخلوط سس سویا را به سرعت هم بزنید تا مخلوط شوند. آن را روی شعله ی گاز قرار بدهید تا آنقدر غلیظ شود که سس به راحتی پشت قاشق را بپوشاند (برای پوشاندن مرغ باید خوب غلیظ شوند). از روی حرارت بردارید و در ظرفی بریزید تا خنک شوند.

طرز تهیه ی سس ترش و شیرین

طرز تهیه مرغ ترش و شیرین:

در یک تابه بزرگ یا ووک روی حرارت زیاد ۱ قاشق غذاخوری روغن نباتی اضافه کنید. وقتی داغ شد، فلفل، هویج و آناناس خود را اضافه کنید و شروع به هم زدن کنید. هنگامی که آنها شروع به نرم شدن و قهوه ای شدن کردند، پیازچه، زنجبیل، سیر و چاشنی را اضافه کنید (مطابق طعم) و برای ۲-۳ دقیقه دیگر سرخ کردن را ادامه دهید.

حرارت را کم کنید و مرغ خود را هم بزنید. حداکثر نیمی از سس ترش و شیرین خود را بریزید، یا آنقدر کافی است که روی آن را بپوشاند (نمی خواهید مرغ خیلی آبدار باشد یا رول ها خیس باشند). بیشتر به عنوان آغشته شدن مواد به سس استفاده می شوند. هم بزنید تا مخلوط شوند سپس حرارت را کم کنید و آن را خاموش کنید. اجازه بدهید حتما مواد خنک شوند وگرنه داغی مواد باعث باز شدن و پاره شدن خمیر یوفکا و رول ها می شود.

پخت مواد داخل رولت مرغ و سبزیجات

نحوه ی پیچاندن رول های مرغ و سبزیجات :

یک ورق خمیر یوفکا را روی یک سطح صاف و یک گوشه در بالا و پایین قرار دهید (شکل الماس). ۲ قاشق غذاخوری برنج پخته و خنک شده را بین مرکز و پایین مربع قرار دهید. روی آن ۲ قاشق غذاخوری از مواد مرغ شیرین و ترش قرار دهید.

گوشه پایین را بگیرید و آن را محکم روی مواد برگردانید و یک بار آن را رول کنید.

دو گوشه را از دو طرف بگیرید و آنها را محکم جمع کنید. رول فنر را تا جایی که یک مثلث در بالای صفحه باقی مانده بچرخانید. با انگشت خود را داخل دوغاب آرد ذرت قرار دهید و لبه های مثلث بزنید. رول را تا پایان بپیچانید و تمام کنید و درز را در سمت پایین قرار بدهید.

نحوه ی پیچاندن رولت مرغ و سبزیجات

محکم رول کردن شما خیلی مهم است. (هرگونه شکاف = حباب های بزرگ هوا هنگام سرخ شدن عمیق = پاره شدن رول ها) اما با احتیاط، لقمه را بپیچانید تا پاره نشود.

سرخ کردن رولت های مرغ و سبزیجات

نحوه ی سرخ کردن رول ها :

داخل تابه ای یا قابلمه ای روغن فراوان بریزید و به اندازه ی کافی روغن را گرم کنید تا به راحتی روی رول ها را روغن بپوشاند. زمانی که روغن خیلی داغ شد و حباب زد، با دقت رول ها را درون روغن قرار بدهید و سرخ کنید یا تا زمانی که همه ی اطراف آن ها طلایی شوند.

رول ها را یکی یکی با انبر بیرون بیاورید و آن را روی سطح شیب داری بگذارید تا روغن اضافی آن ها خارج شود، سپس آن ها را روی حوله های کاغذی قرار بدهید. هنگام سرو کردن رول ها را با سس ترش و شیرین باقیمانده آغشته کنید و میل کنید (اگر سس خیلی غلیظ بود به آن مقداری آب آناناس اضافه کنید).

هنگام سرو رولت ها را در سس بزنید

نکته برای تهیه ی رول های مرغ ترش و شیرین :

 میزان شیرینی آن بستگی به خودتان دارد، می توانید آن را کم و زیاد کنید. شکر قهوه ای شیرینی کمتری دارد. می توانید از قند کاستور استفاده کنید آن بسیار شیرین تر است.

 توصیه می کنیم از کمپوت آناناس استفاده کنید تا از آب آن هم برای تهیه ی سس استفاده کنید.

 می توانید مرغ ها را با مقداری پیاز و نمک و فلفل و زردچوبه آبپز کنید و یا آن را سرخ کنید و پس از سرد شدن ریش کنید. می توانید مرغ را به صورت نگینی ریز خرد کنید اما پیشنهاد من ریش کردن آن ها است.

 می توانید مرغ ترش و شیرین را بدون پر کردن و رولت کردن میل کنید. از مرغ و برنج به عنوان یک وعده غذایی لذت ببرید. من توصیه می کنم فقط نیمی از میزان سس درست کنید، و تکه های مرغ نگینی را سرخ کنید. می توانید برنج را هم دو برابر کنید (هر نفر یک فنجان برنج پخته شده). این میزان برای ۴ نفر لازم است.

 میزان برنج: ۲ فنجان برنج پخته شده تقریباً بیش از نصف فنجان برنج نپخته است. برای پختن برنج ابتدا آنرا چند بار در آب سرد بشویید تا نشاسته آن گرفته شود ، سپس از نسبت ۱ به ۲ برنج و آب استفاده کنید. بنابراین، ۱ فنجان آب با نصف فنجان برنج و به مقدار لازم نمک و روغن بریزید و آن را روی حرارت کم و بدون درپوش بگذارید تا بپزد و پف کند و چند بار هم بزنید. پس از اتمام آب، آن را دم بگذارید. می توانید به صورت آبکش آن را بپزید. برای پخت به صورت کته باید اندازه ی یک بند انگشت اشاره روی برنج، آب پوشانده شده باشد.

دسته بندی

  • آشپزی

کلمات کلیدی

مجله اینترنتی پلاس

درباره ی popadr234975

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه کورن داگ

برای کمک به سایت در صفحات اجتماعیتون به اشتراک بذارید…در اینستاگرام ما عضو شوید. کورن …